Wieszaki rowerowe Cycloc - unikalne rozwiązanie przechowywania roweru

O Cycloc

Chcesz się dowiedzieć co to jest Cycloc ?

 

W prostych słowach jest to uchwyt rowerowy który w zręczny sposób rozwiązuje problem przechowywania dwóch kółek w ograniczonej przestrzeni. Teoria która mówi ze najprostsze pomysły to najlepsze pomysły spełnia się aż do przesady w postaci produktu jakim jest CYCLOC. Dziecko umysłu Andrew Langa przemysłowego designera. Nie można nie doceniać praktyczności Cycloca oraz jego nowatorskiego artystycznego wykonania. Z wyglądu Cycloc przypomina okrągły, plastykowy i zakręcony kosz na śmieci lub doniczkę. Cycloc prezentuje się bardzo dobrze powieszony w awangardowej galerii lub wąskim korytarzu małego mieszkania. Trwałe i estetyczne mocowanie do ściany ukryte pod dekielkiem umożliwia powieszenie większości modeli rowerów w pionie lub poziomie. Jednocześnie możesz przechowywać akcesoria rowerowe wewnątrz Cycloca, a kask na górze. Sprytne.

Jako gorliwy cyklista z ograniczonym miejscem przechowywania, Lang zainteresował się wynalezieniem rozwiązania które odróżniałoby się od innych – brzydkich i utylitarnych produktów. Moment oświecenia nadszedł kiedy Lang bawił się nonszalancko długopisem. „Zdałem sobie sprawę, że mogę trzymać długopis na części dłoni między palcem wskazującym a kciukiem, następnym etapem było odpowiednie wycięcie styropianowego kubka i przypięcie go do ściany i umieszczenie w nim długopisu – tak narodziła się idea Cycloca.

Poza pomysłami celującymi w prostotę wykonania, Lang nie był na początku przekonany że jego pomysł ma sens. „Na początku myślałem że jest to zbyt proste, więc nieco rozwinąłem podstawowy pomysł i tak powstało eleganckie i praktyczne "coś.” Andrew Lang wybrał międzynarodowe targi w Milanie w 2006r jako miejsce na start dla swojego pomysłu, tam też jego produkty zostały podchwycone przez amerykańskiego guru stylistów Murraya Mossa, który zainstalował Cycloc w swoim life-stylowym butiku na Nowojorskim Soho. Dzisiaj aplauz i zainteresowanie Cyclockiem mówi samo za siebie. Na targach Eurobike 2009 które odbyły się w Friedrichshafen, Cycloc wygrał nagrodę w kategorii akcesoria, a sam Lang określa ją jako „najistotniejszą nagrodę i bardzo obiecujący start”. Sama nagroda ma się równie dobrze jak Lang, zajęła miejsce w galerii artystycznej w Qubecu.
fotos2

Wieszaki rowerowe Cycloc pasują do 99% ram rowerowych. Wieszaki są kompatybilne z kłódkami i innymi zapięciami rowerowymi. Cycloc jest przykręcany do ściany 3 śrubami.

fotos1

Wieszak Cycloc znakomicie sprawdzi się w ciasnych wnętrzach domu. Cycloc jest odporny na warunki atmosferyczne, dlatego z powodzeniem można go montować na zewnątrz budynków.